Patoki Dom i Las

by Monika
Patoki dom i las

Patoki. Dom i las. [współpracareklamowa]- domek w Bolimowskim Parku Krajobrazowym, 1h autem z Warszawy, ostatni odcinek drogą leśną (Google Maps).

Patoki to maleńka osada ze stawem i starym młynem w środku lasu na krańcu Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Od strony drogi tutejszy domek kamufluje się niezwykłą elewacją z drewnianego gontu. Od strony lasu z kolei to same okna i ten widok wieczorami wprowadzał nas w stan hipnozy, a rano służył do obserwacji przyrodniczych (Młody 2 wiewiórki, Średnia zając i spadająca gałąź/przebiegający łoś – spór wciąż nierozstrzygnięty, budzący niezdrowe emocje). Budynek został zaprojektowany tak, by dać gościom bezpośredni kontakt z przyrodą bez konieczności wychodzenia ze strefy komfortu. Czyli miejsce idealne dla takich jak ja, którzy snują fantazje o życiu w bliskości natury, ale równocześnie nie przetrwają dwóch dni bez cappuccino na owsianym, nowego odcinka The Crown i dwuetapowej pielęgnacji twarzy.

Domek jest całoroczny i ogrzewany. Składa się z dwóch sypialni, dwóch łazienek, salonu z kuchnią, piecykiem typu koza i projektorem. Do tego zadaszony taras, ognisko, kładka (!!) do parkingu i spiżarka z winem, lokalnym piwem, przetworami i daniami w słoikach do podgrzania. Dobry pomysł to możliwość zamówienia śniadań lub obiadów z lokalnej restauracji, a jeszcze lepszy to książka-przewodnik o atrakcjach Puszczy Bolimowskiej, którą stworzyli sami gospodarze. A jeśli chcecie stacjonarnie, to krótki spacer prowadzi nad stawy lub na polanę nad rzeczką.

My na miejscu zrobiliśmy jeszcze wycieczkę Traktem Budnickim nad Rawkę i pod dworek Radziwiłłów. Polecany też plażę Oberwanka, szlak wysokim brzegiem Rawki od Joachimowa, Arkadię i Nieborów. Można z pieskiem. Mapka na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję