Trakt budnicki w Puszczy Bolimowskiej

by Monika
trakt budnicki

Trakt Budnicki i dworek myśliwski Radziwiłłów w Puszczy Bolimowskiej. 1h autem z Warszawy autostradą na Łódź. Parking leśny przy drodze 705 (Google Maps).

Może będzie dla Was zaskoczeniem fakt, że aż połowa Bolimowskiego Parku Krajobrazowego leży na Mazowszu. Te tereny słyną z ogromnych konwaliowisk, łosi, bobrów, niezliczonej ilości ptactwa i polan pozostałych po budnikach – mieszkańcach puszczy, którzy żyli z wycinki lasu. I właśnie od nich nazwę wziął Trakt Budnicki – jedna z dawnych dróg Puszczy Bolimowskiej prowadząca z Nieborowa. Trakt jest długi, ale polecamy tu szczególnie 3 miejsca: romantyczną aleję lipową, ponadstuletni niszczejący dworek myśliwski Radziwiłłów i niewielką skarpę nad Rawką.

My też mamy spore zaległości w tym regionie, więc spacer był czystą przyjemnością, tym bardziej że przebiegł z niewielką liczbą fakapów. Obydwa były, jak się okazuje, moją winą – po pierwsze wzięłam za mało jedzenia jadalnego, bo wiadomo, że pestki dyni i kanapka z ciemnego chleba to trucizna, do której żaden rozsądny czterolatek nie zbliży się na odległość mniejszą niż żabi skok. I po drugie – nie powiedziałam Średniej, żeby uważała nad rzeką i przeze mnie zmoczyła but. Poza tym luz.

Zaznaczona na mapce trasa ma aż 5 km w jedną stronę, co oznacza w obie strony 4-godzinny spacer (optymalnie na rower). Można jednak spod parkingu podejść nad Rawkę, a przejechać samochodem do dworku i alei. Można z wózkiem, można z psem.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję