Plaża Oberwanka nad Rawką

by Monika
Plaża Oberwanka

Plaża Oberwanka nad Rawką, koło Skierniewic. 1h autem z Warszawy, parking przy przejeździe kolejowym (Google Maps).

Plaża Oberwanka to szeroki piaszczysty brzeg na zakolu rzeki Rawki powstały w wyniku podmycia i oberwania skarpy. Miejsce stanowi część Rezerwatu Rawka, w związku z czym formalnie nie jest dostępne dla turystów, gdyż rezerwat obejmuje koryto i obszar w odległości 10 m od wody. Podobno czasem policja przegania licznych plażowiczów. Można jednak rozłożyć się na wysokim brzegu z widokiem na przepływających kajakarzy, a potem zrobić spacer malowniczym skrajem Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Trasa do plaży wiedzie wzdłuż torów i przez tonącą w zieleni kładkę obok mostu kolejowego. Do auta wracaliśmy przez wieś Samice z kilkoma ciekawymi starymi budynkami. Po raz pierwszy od dłuższego czasu byliśmy na wyprawie tylko z dwójką dzieci i fakt, że nie miały nad nami przewagi liczebnej znacząco podniósł nasze poczucie komfortu. Było spokojnie jak nigdy, obserwowaliśmy na drodze ślady rowerów, psów i sarnich racic i snuliśmy przypuszczenia na temat domniemanych powiązań pomiędzy nimi (Moze pan miał salenkę na smycy?).

Spacer zajął nam 3 godziny, z czego godzina to był piknik. Można z wózkiem, można z psem (oczywiście nie przy samej rzece). We wsi jest sklep spożywczy. Po spacerze przejechaliśmy 5 minut autem na smażoną rybkę do pobliskiego baru przy łowisku. Mapka ze strony Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję