Puszcza Bolimowska, Joachimów-Mogiły

by Monika
Puszcza Bolimowska

Puszcza Bolimowska, spacer koło wsi Joachimów-Mogiły. Z Warszawy 1h autostradą na Łódź, parking leśny przed szlabanem (Google Maps).

Szliśmy zielonym szlakiem górą skarpy wzdłuż pięknie meandrującej Rawki, z lasem po jednej stronie a łąkami po drugiej. Potem ścieżka odbiła w głąb puszczy, biegnąc obok wijącego się między drzewami dopływu rzeki. Po drodze była jeszcze ambona myśliwska i generalnie ciężko wyobrazić sobie bardziej malowniczą trasę.

Nie przypuszczałam tylko, że przyjdzie mi zatęsknić za poszukiwaniami idealnego patyka. Jak się jednak okazuje – poszukiwanie idealnego kawałka lodu jest o niebo trudniejsze. Żeby nie pękał, nie topił się, nie wyślizgiwał z rączek ubranych w rękawiczki i jeszcze żeby był czysty tak, by można go ukradkiem lizać. Dwie godziny spaceru, dwie godziny intensywnych poszukiwań i tylko raz byliśmy blisko ideału, ale lód nie przeszedł serii testów wytrzymałościowych, którym poddał go Młody. Także nie był pan Kierownik wycieczki z nas ani trochę zadowolony i nawet nie próbował tego ukrywać.

Puszcza Bolimowska to ciężki teren dla wózków, bo ścieżki wąskie i falujące, ale daliśmy radę.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję