Chata Wandy, Pilica

by Monika
Chata Wandy

Chata Wandy w miejscowości Brzeźce pod Białobrzegami i plaża nad Pilicą [współpracareklamowa]. Z Warszawy godzina jazdy (Google Maps).

Chata Wandy to stary drewniany dom, z dwoma sypialniami, jasną kuchnią, pięknie odnowiony i świetnie wyposażony, a wokół duży ogród. Przyjechaliśmy tu z wizją sielskiego letniskowego weekendu na wsi i dokładnie tak nam minęły te dni. Na tyle sielsko oczywiście, na ile mogły minąć z trójką dzieci. One zawsze na urlopie budzą się o 6 rano, uciekają z piskiem na widok os i pająków i ciągle kłócą się o lepszą stronę łóżka.

Generalnie zaliczyliśmy wszystkie punkty programu. Było ognisko z kiełbaskami i grillowaną cukinią (mamo, ja tego nie jem). A także deszczowe popołudnie spędzone przy planszówkach (a wybór jest przedni), dwa śniadania na trawie i tradycyjny wieczór z winem i netflixem. Jak była pogoda, szliśmy 10 minut nad Pilicę, na małą piaszczystą plażę z naprawdę czystą wodą. Ale absolutnym hitem wyjazdu okazała się maszyna do kostek lodu w lodówce. Doszło nawet do tego, że dziewczyny dodawały lód do porannych płatków z mlekiem.

My jednak nie potrafimy za długo usiedzieć na miejscu. Zrobiliśmy więc wypady do Muzeum Malczewskiego w Radomiu, Muzeum Gombrowicza we Wsoli. I jeszcze hitlerowskich bunkrów w lesie pod Wolską Dąbrową. Ale na bank będziemy musieli wrócić, bo zabrakło nam czasu na Muzeum Wsi Radomskiej czy Centrum Rzeźby w Orońsku.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję