Plaża nad Świdrem w Woli Karczewskiej

by Monika
plaża nad Świdrem w Woli Karczewskiej

Plaża nad Świdrem w Woli Karczewskiej, 50 min. autem z Warszawy, parking przy drodze gruntowej, za adresem Choiny 28 (Google Maps).

Plaża to piaszczysty trochę stromy brzeg w zakolu Świdra o długości ponad 50 metrów. Dno dość szybko tu opada, osiągając głębokość około półtora metra, więc miejsce raczej dla starszych dzieci. Za to można sobie popływać. Woda jest dosyć czysta, choć nie tak, jak w Liwcu. Piasek ma charakterystyczny dla Świdra rudobrązowy kolor. Nad plażą jest piękna półkolista łąka, niestety trochę zaśmiecona.

Przyjechaliśmy tu wyjątkowo w środku tygodnia, bo S. miał dzień wolny po oddawaniu krwi. Dla mnie święto, bo proporcja półtora dziecka na dorosłego jest o niebo lepszą proporcją niż troje dzieci na dorosłego. Uznaliśmy, że S. trochę się na plaży zregeneruje i ja nie wiem, gdzie my mieliśmy mózgi, snując takie plany. S. po godzinie nieustannego ratowania Młodego przed utonięciem, podczas gdy ja wydawałam wodę, przekąski i suche ręczniki, stwierdził, że było super, ale wszystko może o tym czasie powiedzieć, tylko nie to, że się zregenerował i następnym razem chyba wolałby po oddawaniu krwi posiedzieć w pracy za biurkiem.

Na miejscu można z wózkiem, można z psem. W chłodniejsze dni polecamy spacer wzdłuż rzeki. 20 minut piechotą z plaży jest przystanek autobusu linii L20, który w weekendy co 2 godziny jeździ do Otwocka. Mapka “Powiat Otwocki” Wydawnictwa Compass na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję