Wieża widokowa Kurza Góra

by Monika
Wieża widokowa Kurza Góra

Kurza Góra w Kurzętniku – wieża widokowa na granicy Mazur i Pojezierza Brodnickiego, 3h autem z Warszawy. Parking bezpłatny na miejscu (Google Maps).

Kurza Góra to duży ośrodek narciarski z całoroczną atrakcją w postaci wieży widokowej. Zimę przeczekaliśmy, bo narty kochamy jak kot kąpiele i do Kurzętnika dotarliśmy wiosną. Tutejsza wieża robi spore wrażenie swoim rozmachem – ma ponad 35 metrów wysokości i wykonana jest z robinii akacjowej. Trochę zygzakująca i trochę spiralna ścieżka od stacji dolnej do szczytu liczy ponad 2km długości. Czyli spacer w obie strony ogarnie Wam połowę dziennego celu wyznaczonego przez aplikację do mierzenia kroków. Trasa ma łagodne nachylenie, po drodze jest kilka tarasów widokowych i tablic edukacyjnych dla dzieci.
Całość umiejscowiona jest pomiędzy trzema trasami zjazdowymi, pośród wzgórz, z widokiem na ruiny średniowiecznego zamku biskupa chełmińskiego i rozlewiska Drwęcy.

Ciekawostką jest, że spod Kurzętnika 11 lipca 1410 zawróciły wojska Jagiełły, unikając tym samym krzyżackiej zasadzki na rzece.

Bilety na wieżę są niestety drogie – za naszą rodzinę zapłaciliśmy 220zł (cennik). Trasa jest dostępna dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Nasz 6latek zdobył szczyt bez większego trudu. Na miejscu działa restauracja, są też tubingi i zjazdowe trasy rowerowe.

Komentarze znajdziecie pod naszym wpisem na Instagramie.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję