Ścieżka nad Utratą

by Monika
staw

Nowa ścieżka przyrodnicza nad rzeką Utratą w Pruszkowie. 30 min autem z Warszawy. Parking przy ul. Kaczanowskiego lub Krętej (Google Maps).

Ścieżka to całkiem nowa, wciąż mało wydeptana inwestycja. Sieć kładek, pomostów i żwirowych alejek biegnie przez kilometr wzdłuż Utraty, na tyłach szpitala w Tworkach. Po drugiej stronie rozciągają się z kolei malownicze Stawy Pęcickie. Na trasie znajdziecie miejsca piknikowe, elementy ścieżki zdrowia, tablice informacyjne, wiaty, a nawet lunetę. Swoją drogą tak chyba wygląda przedsionek piekła – trójka pozbawionych cierpliwości dzieci i jedna luneta.

Teren ścieżki został uporządkowany, ale nie do końca – zostało chociażby wiele powalonych pni i martwych korzeni. Jednak właśnie to uporządkowanie stanowi lokalną kontrowersję, gdyż wcześniej ta okolica była dzika i naturalna. Ale równocześnie zaśmiecona i trudna do pokonania.

Ścieżka prowadzi od ul. Kaczanowskiego do Krętej i łączy się z Parkiem Potulickich. I Parki, i teren Tworek polecaliśmy już w poprzednich wpisach z Pruszkowa. Spacerowaliśmy godzinę. Można z wózkiem, można z psem, można rowerem. Dojazd także WKD do stacji Tworki.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję