Pałac w Jabłonnie

by Monika
pałac w Jabłonnie

Pałac w Jabłonnie, 25 minut autem z centrum Warszawy, spory parking pod pałacem, wstęp bezpłatny (Google Maps).

W pałacu działa restauracja, nie jedliśmy, wzięliśmy na wynos kawę dla nas i kubusia dla Młodego. Chodził z nim później, machał na wszystkie strony. Więc jeśli mielibyśmy coś radzić, to polecamy wodę, bo mniej widać i na kurtce, i na pałacowym tarasie. Park bardzo rozległy, z oranżerią i typowymi dla stylu romantycznego zabytkowymi budowlami ogrodowymi. Pałac w Jabłonnie to świetne miejsce na piknik.

Z parku prowadzi furtka na wał wiślany. My poszliśmy wałem w prawo. Po czym zboczyliśmy na chwilę w lewo w wąską, malowniczą ścieżkę prowadzącą przez Rezerwat Ławice Kiępińskie do Wisły. Żeby wrócić do parku, trzeba zejść z wału w prawo w którąś z licznych ścieżek i iść przez pola i wieś. Szliśmy oczywiście z wózkiem, również nad Wisłę, choć tam pewnie część bocznych dróżek mogłaby być nieprzejezdna. Fajne miejsce na rowery.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję