Czerwińsk nad Wisłą

by Monika
Czerwińsk nad Wisłą

Czerwińsk nad Wisłą, romański kościół, ogrody klasztorne i XIX-wieczna drewniana zabudowa miejska. 50 minut autem z Warszawy, zaparkować można na rynku albo przy klasztorze (Google Maps).

Dla S. głównym celem wycieczki był jeden ze starszych kościołów na Mazowszu. Robi wrażenie dwuwieżową fasadą, romańskim portalem i świętym obrazem Matki Boskiej Czerwińskiej. Dzieciom najbardziej spodobał się zaskakująco duży i malowniczy, dostępny dla zwiedzających ogród Salezjanów z sadem i tarasem z widokiem na Wisłę. Mnie z kolei zachwycił sam Czerwińsk nad Wisłą i tradycyjne drewniane domki ciągnące się wzdłuż wąskich ulic. Nie ma tu punktów gastronomicznych, tylko dwa sklepy spożywcze na rynku. Jest wiele zejść nad Wisłę, gdzie można urządzić sobie świetny piknik.

Wszędzie poruszaliśmy się z wózkiem, choć schody i bruk przy kościele były ciut kłopotliwe. Przejście całej trasy zajęło nam 2 godziny, w tym pół godziny na piknik. W miejscowości są porozstawiane liczne tablice z informacjami turystycznymi. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w oddalonym o 10 minut drogi autem Chociszewie. Jest tu drewniany dziewiętnastowieczny nowogotycki kościółek i szkoła podstawowa w dawnym pałacyku.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję