Praga Północ

by Monika
Praga Północ

Praga Północ, dwugodzinny spacer po kilku z naszych ulubionych praskich miejscówek. Prawie cała trasa prowadzi zachowanym przedwojennym miastem, o co w Warszawie niełatwo.

My zaczęliśmy od Placu Wileńskiego i lodów w lodziarni il mijo na ul. Wileńskiej właśnie (Google Maps). Potem ulicą Ząbkowską przeszliśmy do budzącego w nas bardzo pozytywne emocje Konesera. Jest tu mnóstwo miejsc, żeby usiąść, zjeść i wypić. My zrobiliśmy półgodzinną posiadówę na wybieganie (dzieci) i podziwianie odnowionych budynków fabrycznych (my). Potem ruszyliśmy na Brzeską, gdzie najlepiej czuć niesamowity praski klimat. Na tej ulicy głodnym polecamy Lody Pallone i Pyzy Flaki Gorące. Potem ul. Targową (najmniej ciekawa część spaceru) doszliśmy na placyk pod Urząd Skarbowy na Jagiellońskiej, gdzie każdy budynek jest z innej epoki. Zaszliśmy jeszcze do neogotyckiej katedry św. Floriana, a przy placu Wileńskim – do głównej cerkwi w Warszawie z bardzo pięknym wnętrzem.

Praga Północ to spacer na półtorej – dwie godziny. Chodziliśmy z wózkiem.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję