Prywatna wieś – nocleg na Mazurach

by Monika

Prywatna wieś – ustronne siedlisko na granicy Warmii i Mazur [współpracareklamowa], 2h30m autem z Warszawy trasą na Olsztyn (Google Maps).

3 kilometry za wsią, pośrodku lasu znajduje się spora polana, na której stanęło starannie wyremontowane gospodarstwo – Prywatna wieś. Nocować tu można we dworku, byłej stodole, albo – tak jak my – w dawnym warsztacie. Dziś to 70-metrowy domek z łazienką i aneksem kuchennym na dole i dwoma sypialniami na piętrze. Na chłodniejsze i przytulne wieczory dni jest tu opalany drewnem piecyk. Do tego w pełni wyposażona kuchnia. Domek jest idealny dla jednej dużej rodziny albo dwóch mniejszych. Clue programu stanowi taras z widokiem na ogromną ukwieconą łąkę. Są tu dwa place zabaw – dla dzieci z huśtawkami, zjeżdżalnią i piaskownicą – i dla psów. Obok stoi maleńki domek z zabawkami (jest lego, tory, gry, puzzle płyty dvd, masa klocków, książeczki). A w dole zbocza jest staw z pomostem. Między drzewami wiszą hamaki, nad staw przychodzą sarny. Jednym słowem – sielanka.

Jeśli już miałabym wskazać jakiekolwiek minusy, to byłby to brak zmywarki, bo 3 dzieci przemnożona przez 5 posiłków dziennie daje ilość brudnych naczyń, której nie powstydziłby się bar mleczny Bambino.Dzięki Bogu, była za to pralka, bo z kolei te same dzieci przemnożone przez 3 deszczowe dni równa się góra prania wysokości przeciętnego mazowieckiego wzniesienia.

Bardzo polecamy spacer po okolicach – w niecałe pół godziny dojdziemy do jeziora, a w 40 min do pięknej kaskady, pozostałości po młynie na strumieniu. Autem w 10 min dojechać można na plażę w Zielonowie albo do wspaniałego skansenu w Olsztynku.

Post powstał we współpracy z Prywatną Wsią.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję