Kadzielnia w Kielcach, rezerwat przyrody

by Monika
Rezerwat Kadzielnia w Kielcach

Kadzielnia w Kielcach i tutejsza trasa jaskiń krasowych, były kamieniołom wapienia. Obecnie to rezerwat przyrody. Z Warszawy 2h autem, parking najlepiej od ul. Krakowskiej (Google Maps).

Kadzielnia w Kielcach to obłędne i nieoczywiste miejsce 10 minut od centrum miasta. Jako że tego dnia świętowaliśmy urodziny S., to jemu przypadła w udziale bezdyskusyjna przyjemność przeciskania się wąskimi korytarzami przez kilka połączonych jaskiń. Ja musiałam z wózkiem zaliczyć dwa kółka trasą wokół dawnego wyrobiska, żeby uśpić Młodego. Było gorąco, ale widok na nietypowy amfiteatr i dwukrotne przejście nad wodospadem trochę poprawiło mi humor.

Oni wrócili po 40 minutach zachwyceni. Średnia od razu weszła na tak wysokie tony, opowiadając mi o skamieniałych koralowcach i muszlach, że oczywiście obudziła brata. Nie przejęła się tym wcale. Zbyt ją zajęło wymuszanie na nas obietnicy, że niedługo tu wrócimy pozjeżdżać na tyrolkach i popływać kajakami po zarośniętym jeziorku.

Zwiedzanie jaskiń trzeba wcześniej zarezerwować telefonicznie, przejście tylko z przewodnikiem.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję