Dębki i okolice

by Monika
Ujście Piaśnicy

Mikrowyprawy w delegacji, czyli Dębki i okolice – co zwiedzać w zachodniej części Wybrzeża Kaszubskiego. 5h30m autem z Warszawy.

Dębki to dawna kaszubska wieś rybacka. W międzywojniu przebiegała tędy granica z Niemcami. Obecnie to nieuchronnie rozrastająca się, ale jeszcze wciąż kameralna kombinacja wsi i nadmorskiego kurortu. Najwięcej uroku ma rzecz jasna poza sezonem.

Kolejność wg zdjęć:

1. Ujście Piaśnicy do morza – pocztówkowy widok, jedno z piękniejszych miejsc nad Bałtykiem, można też spłynąć kajakiem (Google Maps).

3. Plaża w Dębkach – szeroka i mniej zatłoczona, bo Dębki i okoliczne miejscowości są nieduże (Google Maps).

4. Wieża widokowa Rybaczówka w Dębkach, czyli widoki nawet lepsze niż z latarni morskiej (Google Maps).

5. Zamek w Krokowej – neobarokowy pałac należący przez kilkaset lat do rodu von Krockow. Można zwiedzać wnętrza, a trzeba spróbować tutejszej szarlotki i kogla-mogla. Na zewnątrz malowniczy park (Google Maps).

6-8. Wydmy Lubiatowskie – spektakularne góry piachu z kładkami i schodkami, pustynne krajobrazy. Wg Młodego miejsce idealne na godzinną sesję spychaczowania, na którą to okoliczność warto mieć ze sobą buteleczkę prosecco dla wzmocnienia cierpliwości. A tuż obok podmokły zielony las i przecinająca go rzeczka Bezimienna (Google Maps).

9. Jezioro Żarnowieckie – w Nadolu  jest małe centrum turystyczne ze skansenem, plażą i mariną (Google Maps).

10. Kaszubskie Oko – wieża widokowa, plac zabaw i kilka dinozaurów (Google Maps).

Dębki i okolice oferują pewnie jeszcze więcej atrakcji. Jednak pomimo najszczerszych chęci nie daliśmy rady zobaczyć wszystkiego. Trzeba jeszcze jeść, spać i leżeć na plaży. Mapka z “Polska niezwykła” Wydawnictwa Demart na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję