Plaża nad Wisłą – Nadbrzeż

by Monika
plaże nad Wisłą

Kolejna piękna plaża nad Wisłą – Nadbrzeż za Otwockiem. 50 min autem z centrum Warszawy. Parking na betonowym pirsie (Google Maps), który dawniej prawdopodobnie służył za przystań promu, na końcu drogi idącej przez wieś Nadbrzeż.

Za Otwockiem Wielkim znajduje się kolejna imponująca plaża nad Wisłą. Jest dużo bardziej ustronna i pusta od tych położonych bliżej miasta. Jednak przy wyższym poziomie wody może być niedostępna (chyba że spytacie Średnią, która Wam powie, że oczywiscie, jest dostępna, kto by się tam bał zmoczyć po pas). Poza tym znajdziecie tu wszystko to, za co kochamy Wisłę –  przyjemny piasek, naniesione pnie drzew, muszle małży i przypominające laguny płytkie jeziorka. Brzeg na tym odcinku to niemal żywy organizm. Przepływ wody sprawia, że ta łacha piasku rzecznego co jakiś czas przybiera inny kształt. Plaża ciągnie się tu na dość dużej długości i jest niezwykle zróżnicowana. Ze względu na swoją odludność stanowi wspaniałe miejsce do obserwacji ptaków czy owadów (wg Młodego nartniki to fascynujące stworzenia). Warto tu spędzić parę godzin, tylko pamiętajcie, żeby koniecznie po sobie posprzątać. Śmieci zabieramy ze sobą – na plaży nie ma infastruktury.

Można z psem, z wózkiem raczej nie ma sensu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję