Staw Moczydło I w Lesie Kabackim

by Monika
Staw Moczydło

Staw Moczydło I i okolice, trochę spokojniejsza część Lasu Kabackiego. Parking na ulicy Jaworowej (Google Maps).

Natomiast zdecydowanie odradzam ulicę Moczydłowską, chyba że tak jak my chcecie mieć dość emocjonującą końcówkę spaceru. Młody wpadł w totalną panikę, że arestowali nam koło i cy nie arestują tes taty. Przy okazji serdecznie pozdrawiamy pana, który naciskał na strażników miejskich, żeby wreszcie wypuścili “tych ludzi z dziećmi”. Po całej tej imprezie została nam nauczka i nowa zabawa Młodego, który wlepia nam mandat, ilekroć zostawimy któreś z jego autek w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Moczydło I to staw pochodzenia naturalnego, polodowcowego. Znajduje się na łące przy bocznicy kolejowej prowadzącej do bazy metra. Od stawu w kierunku ul. Puławskiej biegnie kanał odprowadzający nadmiar wody. Wzdłuż niego prowadzi przyjemna leśna ścieżka, na końcu której przerzucono drewnianą kładkę.

Spacerowaliśmy półtorej godziny. Pomimo pogodnego sobotniego przedpołudnia na trasie ludzi było niezbyt dużo. Można z wózkiem, ale sam Las Kabacki to rezerwat i są znaki zakazu wstępu z psami. Mapka z openstreetmap.org na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję