Staw Górny w Żyrardowie

by Monika
staw górny w żyrardowie

Nowa kładka nad Stawem Górnym w Żyrardowie, czyli kolejny pretekst, żeby odwiedzić tę unikalną osadę fabryczną z XIX w. 45 min autem z Warszawy (Google Maps) lub pociągiem.

Żyrardów punktuje po raz kolejny – po otwarciu kładki wzdłuż Pisi Gągoliny tym razem zagospodarowano Staw Górny w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych budynków fabrycznych. Głównym elementem inwestycji jest 400-metrowy pomost ciągnący się nad brzegiem rzeki i wokół stawu od ul. Okrzei niemal do samej Nowej Przędzalni. Jest też skwer ze schodkowym tarasem i siłownią plenerową, która w podbramkowej sytuacji może się liczyć jako plac zabaw. Chociaż ten status osiąga wyłącznie w kombinacji z paczką Mamby i gazetką Psiego Patrolu.

Przy okazji polecamy zahaczyć o cały żółto-pomarańczowy od liści Park Dittricha z piękną eklektyczną willą, w której mieści się Muzeum Mazowsza Zachodniego. Przy okazji warto zajrzeć do spektakularnych odnowionych wnętrz Pałacyku Tyrolskiego Dittrichów,  w którym działa restauracja The Spirit. Choć polecamy tu raczej kawę niż jedzenie.

Spacerowaliśmy godzinę. Po Żyrardowie można jednak chodzić bez końca – więcej inspiracji znajdziecie w naszej książce i na stronie www.mikrowyprawyzwarszawy.pl

Można z wózkiem, można z psem. Mapka z openstreetmap.org na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję