Stare Bielany

by Monika
Stare Bielany

Stare Bielany – spacer po naszych ulubionych miejscach. Bardzo lubimy tę dzielnicę za jej bezpretensjonalność, kameralne willowe uliczki i sielski małomiasteczkowy klimat Placu Konfederacji.

Spacer zaczęliśmy na rogu ulic Cegłowskiej i Al. Zjednoczenia, niedaleko AWF (Google Maps). Zygzakiem doszliśmy do brukowanych bardzo zielonych ulic Zuga i Szaflarskiej, przy których stoją prawdziwe gazowe latarnie. Potem zahaczyliśmy o Lasek Lindego i stamtąd już obraliśmy kurs na naszą ulubioną Roślina Cafe na rogu Kleczewskiej i Schroegera. Przy kawie pogapiliśmy się trochę na tutejsze krzewy różane. Po czym ruszyliśmy na przedwojenne osiedle Zdobycz Robotnicza na ulicach Kleczewskiej i Płatniczej. Dawne robotnicze szeregowce to dziś piękne drogie domy.

Przejście całej trasy przez Stare Bielany powinno Wam zająć godzinę, chyba że będziecie chcieli zmoczyć patyk w każdej mijanej kałuży, zajrzeć do każdej dziury w płocie, bez powodzenia próbować wspinaczki na drzewa w lesie, wdrapać się na każdy z napotkanych murków i z dwóch z nich spaść, tłukąc sobie przy tym kolano. W takim wypadku liczcie lekko trzy godziny.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję