Służewski Dom Kultury

by Monika
Służewski Dom Kultury

Służewski Dom Kultury przy Potoku Służewieckim na ul. Bacha, niedaleko stacji Metro Służew (Google Maps).

Wybudowany w 2013 r. kompleks jest stylizowany na siedlisko wiejskie, ale równocześnie bardzo nowoczesny. Nie bez powodu całość wielokrotnie nagradzano w konkursach architektonicznych. Ideą przewodnią miejsca jest powrót do natury, stąd kładka, łąka kwietna, ogród warzywny, ule, ambona obserwacyjna czy zagroda dla kóz. Choć jest też oczywiście plac zabaw, a nawet ścianka wspinaczkowa.

Spacer zaczął się fajnie, bo kózka od razu do nas wyszła i dała się pogłaskać (ona dziwnie pachnie, mamu, ale lubię ją, kupis mi taką?). Małe przeboje były na placyku, gdzie Młody wydał ryzykowny dekret, że systkie huśtawki są jego. Zgodnie z przewidywaniami nie spotkało się ze zrozumieniem pozostałych dzieci. Na koniec dotarliśmy jeszcze do kładki, niestety dość sfatygowanej. Wiszą tu nawet kartki ostrzegające przed wchodzeniem. Mieliśmy szczery zamiar się do nich zastosować, ale wtedy Najstarsza, niby mimochodem, weszła dwa kroki, Średnia też, tylko zerwać trzcinę, ale tamtą dalej, długą. Sekundę później ruszył Młody, sprintem na sam środek, no więc my za nim – ratować. Na tym etapie nie było już sensu zawracać, więc oczywiście przeszliśmy całość.

Służewski Dom Kultury obejmuje niewielki teren, obejście całości zajmuje 5 minut, my siłą wyrywaliśmy dzieci po godzinie. Na miejscu jest parking. Można z wózkiem albo psem.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję