Dolinka Roztoki w Kampinosie

by Monika
Dolinka Roztoki

Dolinka Roztoki w Kampinosie, ścieżka dydaktyczna, 50 min. autem z Warszawy. Spory parking przy drodze, w weekendy zwykle zapełniony, gdyż krzyżują się tu jeszcze dwa inne szlaki (Google Maps).

Ścieżka prowadzi przez typowe dla Kampinosu zalesione wydmy. Na jednej z nich znajduje się punkt widokowy na podmokłe łąki, podobno uwielbiane przez łosie. Droga powrotna biegnie wzdłuż Kanału Zaborowskiego. Wykopano go na miejscu naturalnego przełomu, który powstał przez przebicie pasa wydm przez spływające z bagien wody.

Teren na łąkach był mocno podmokły, więc swego rodzaju motywem przewodnim wycieczki było przypominanie dzieciom, żeby uważały i nie wpadły. Także z pewną konsternacją zorientowałam się, że robiąc Młodemu zdjęcie, stanęłam po kostki w wodzie. Próbowałam się nawet nie przyznać, żeby Średnia na mnie nie krzyczała, ale poddałam się, kiedy skostniały mi palce u stóp. Musieliśmy zawrócić do auta, a ja ze spuszczoną głową wysłuchać gromów córki, że widzisz, mamo, widzisz, na nas krzyczysz, a sama to co??!! No i miała rację, więc przeprosiłam i już do końca dnia starałam się niczym nie podpaść.

Nam Dolinka Roztoki zajęła godzinę, gdyby nie przemoczone nogi, chodzilibyśmy dłużej. Z wózkiem lepiej iść pod prąd, żeby stromym odcinkiem schodzić a nie podchodzić. Można z psem na smyczy. Przy parkingu są miejsca piknikowe.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję