Ścieżka Wokół Bieli – Kampinos

by Monika
Ścieżka wokół Bieli

Dydaktyczna Ścieżka Wokół Bieli w północnej części Kampinosu. 45 min autem z Warszawy. Parking przy schronisku ZHP (Google Maps).

Piękna, mniej znana trasa przez puszczę skrajem bagna. Biegnie częściowo grzbietem wysokiej zalesionej wydmy wzdłuż pozostałości okopów z I wojny światowej. Ścieżka Wokół Bieli prowadzi brzegiem dwóch Obszarów Ochrony Ścisłej – Bieli i Wilkowa. Pierwszy chroni roślinność torfowiskową, a drugi sosny masztowe.

Całą trasę można spokojnie zrobić w półtorej godziny. Jeżeli jednak planujecie po drodze podjąć kilkanaście prób zrąbania patykiem co grubszych pniaczków (Średnia) albo bawić się w kraksę rajdową na co trzecim drzewie (Młody), to liczcie ponad dwie. Może też jeszcze najść Was ochota na histerię z powodu mokrych, zimnych rączek i małą, choć gwałtowną sprzeczkę z mężem o to, kto sprawniej zakłada rękawiczki uciekającemu trzylatkowi. Wówczas dodajcie kolejny kwadrans. Szliśmy z wózkiem. Daliśmy radę. Było jednak sporo wybojów, korzeni i podjazdów.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję