Muzeum Wsi Radomskiej

by Monika
Muzeum Wsi Radomskiej

Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Z Warszawy 1h30m autem, duży parking na miejscu (Google Maps).

Cały kompleks muzeum, założonego w latach 70-tych, zajmuje malowniczy teren nad rzeczką i stawami. Zwiedzanie zaczęliśmy od rozległego zespołu wiejskiego z XIX I XXw. i tradycyjnego bojkotowania spaceru przez Młodego zajętego rozdeptywaniem krecich kopczyków. Potem ktoś w oddali usłyszał beczenie i ruszyliśmy na nerwowe poszukiwania, bo tato, tato, ja ce do tych jeziątek jus. Także przebiegliśmy przez kilka chałup, wiatrak i XVIII-wieczny kościół z dzwonnicą i dotarliśmy do zagrody z owcami, kozą, królikiem oraz sporą i głośną ekipą ptactwa domowego. Po upojnych 30 minutach ruszyliśmy dalej z pochlipującym z tęsknoty za kózką Młodym. Ani piękny modrzewiowy dwór z folwarkiem, ani nawet wiatraki nie poprawiły mu humoru. Ożywił się dopiero w pełnej zabytkowych ciągników wozowni. Ale to też tylko do czasu, kiedy uprzytomnił sobie, że wszystkie jego traktory zostały w Warszawie, a on je psecies ce.

Minęliśmy jeszcze młyn, ciekawą ekspozycję pszczelarstwa i nieduży współczesny amfiteatr. Po Muzeum Wsi Radomskiej spacerowaliśmy w sumie 2 godziny i to bez zwiedzania zamkniętych z powodu pandemii wnętrz. Nieczynna jest też niestety karczma. Ale i tak warto, piękny spacer. Z wózkiem bez większych problemów.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję