Saska Kępa

by Monika
Saska Kępa

Saska Kępa – spacer po willach. Generalnie bardzo lubimy chodzić po Warszawie jak turyści. Saska Kępa ze swoją międzywojenną, miejscami awangardową zabudową ma bardzo wiele do zaoferowania.

Dwugodzinny spacer prowadzi kameralnymi, mocno zadrzewionymi uliczkami po obu stronach ul. Francuskiej. Przy ul. Nobla stoi nietypowy kościół o piaskowej fasadzie stylem nawiązujący do gotyku (Google Maps). Knajp jest zatrzęsienie – dla nas obowiązkowym punktem programu jest Efes na rogu Francuskiej i Zwycięzców. Zresztą całemu temu przedobiedniemu spacerowi towarzyszył nieustający chórek dziewczyn, pytających co pięć minut “kiedy będzie kebab?”. Chętni mogą zajść na plażę nad Wisłę albo do Parku Skaryszewskiego, my tym razem wróciliśmy po obiedzie do domu, bo niektórzy z nas nie są jeszcze zbyt wprawni w jedzeniu kebabów i koniecznie musieli zmienić spodenki.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję