Spacer po Podkowie Leśnej

by Monika
spacer po Podkowie Leśnej

Spacer po Podkowie Leśnej, mieście-ogrodzie z międzywojnia, 30 minut autem z Warszawy, parking pod kościołem (Google Maps).

Całość spaceru (ze Spacerownika Warszawskiego) ma 3 godziny. My zdecydowaliśmy się na okrojoną wersję dwugodzinną. Zdoświadczenia wiemy, że rozpisanie na trzy głosy lamenty pod tytułem “Kiedy dojdziemy? Strasznie bolą mnie nogi!” potrafią skutecznie popsuć nawet najlepszą wycieczkę. Wyruszyliśmy spod kościoła z pięknym sporym ogrodem. Warto zajrzeć na tyły, bo mają tam klatkę z małymi ptakami ozdobnymi, po samym ogrodzie chadzają z kolei pawie. W okolicy jest kawiarnia Weranda i knajpa alebosco z ogródkiem i zewnętrznym placem zabaw.

Spacer po Podkowie Leśnej wiedzie niewielkimi ulicami wśród willi. Wiele z nich to zabytki z okresu międzywojnia, jest sporo ciekawych modernistycznych, wiele odrestaurowanych z mniejszym lub większym powodzeniem i kilka perełek dla wielbicieli architektury współczesnej. Generalnie trasa dla ludzi, którzy lubią od czasu do czasu podejrzeć, jak mieszkają inni. Jest mnóstwo zieleni, my przechodziliśmy przez las miejski ze stawem i dawnym budynkiem kasyna, Parów Sójek, rodzaj niewielkiego wąwozu, a wróciliśmy zabytkową Aleja Lipową.

Naszą skróconą trasę na mapce zaznaczyliśmy na biało, tradycyjnie byliśmy z wózkiem.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję