Plaża Cupel nad Jeziorem Zegrzyńskim

by Monika
plaża Cupel

Plaża Cupel – Okolice Jeziora Zegrzyńskiego – plaża nad Bugiem w miejscowości o tej samej nazwie. 50 min autem z Warszawy. Parking na poboczu (Google Maps).

Ładna plaża Cupel usypana na wale przeciwpowodziowym. Zejście do wody jest zatem troszkę strome, co dla naszych dzieci stanowiło oczywiste zaproszenie do zbiegania i turlania. Plaża ciągnie się na sporej długości, więc możliwość ucieczki od potencjalnych grillujących grupek zapewniona. Tylko rodziców, którzy lubią, kiedy ich dzieci nie zmieniają koloru, ostrzegam, że w wodzie przy brzegu znajduje się spore złoże gliny. I może być tak, że kiedy oderwiecie wzrok znad książki albo telefonu, Wasze dziecko okaże się całe sinoszare.

Po plażowaniu można podejść wałem do fajnego, nowego placu zabaw. Stąd tylko kawałek do ujścia Bugu do Zalewu Zegrzyńskiego z panoramą Serocka. Zupełnie obok jest przepust wody pod wałem z małym wodospadem. Nie bylibyśmy sobą, wracając tą samą trasą, więc ruszyliśmy do auta naokoło przez piękne łąki i drogę idącą wzdłuż starorzecza. Jeszcze w latach 60-tych płynął tędy Bug. Jednak przy budowie Zalewu Zegrzyńskiego wyprostowano koryto i wybudowano wały przeciwpowodziowe, na których jest teraz nasza plaża.

Można z psem, z wózkiem trudno. Z minusów – nie ma cienia, warto pomyśleć o parasolu lub namiocie. I pamiętajcie, że nad każda woda trzeba uważać- tutaj nurt jest słaby, ale szybko robi się głęboko. A po łąkach nasze dzieci chodziły w ochronnych ubraniach Reima z kolekcji Anti-Bite, nasączonych środkiem odstraszającym owady, w tym komary i kleszcze.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję