Park Morskie Oko na Mokotowie

by Monika
Park Morskie Oko Mokotów

Park Morskie Oko na Mokotowie i okolice. Piękny miejski spacer śladami architektury, więc przy wychodzeniu nasze dziewczyny oczywiście grały ma zwłokę. Zdarza im się to w zasadzie zawsze, ilekroć idziemy oglądać “jakieś domy”. Trochę je przekonał staw i karmienie kaczek, ale znowu zniechęciły się, kiedy usłyszały, jak S. wspomina o neogotyckim blankowaniu Pałacu Szustra. Koniec końców, żeby sprawnie wyjść, musieliśmy zagrać kartą gorącej czekolady na wynos. Na szczęście zawsze działa.

Spacer zaczęliśmy od ulicy Słonecznej (Google Maps) i kilku pięknych przedwojennych willi. Potem dotarliśmy do malowniczo położonego stawu, który kiedyś był glinianką. Największe wrażenie zrobił na nas jednak leżący na skarpie neogotycki Pałac Szustra. Niestety dość zaniedbany. To tutaj w XVIII wieku powstał dla księżnej Izabeli z Czartoryskich Lubomirskiej jeden z pierwszych w Polsce parków sentymentalnych. Co ciekawe, jego stawy dolne połączone były żeglownym kanałem z pobliskimi Łazienkami.

Park Morskie Oko i okolice to spacer w sumie na półtorej godziny. Byliśmy z wózkiem, ale mocno się napociliśmy wnosząc go razem ze śpiącym Młodym na dość stromą w tym miejscu skarpę warszawską. Mapka na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję