Pałac w Jabłonnie

by Monika
pałac w Jabłonnie

Pałac w Jabłonnie oraz park, 25 minut autem z centrum Warszawy, duży bezpłatny parking przy pałacu (Google Maps). Wstęp wolny.

Klasycystyczny pałac w Jabłonnie i park angielski z romantycznymi pawilonami. Wybudowany został w XVIII wieku dla brata króla Stanisława Poniatowskiego, Michała. Teren jest bardzo rozległy, z mnóstwem miejsc piknikowych i spektakularną łąką na tyłach pałacu. Na jej końcu jest furtka, która prowadzi na wał wiślany i dalej ścieżką przez łęgi nad samą rzekę. Na tej wysokości wpada do Wisły kanał Henrykowski, na którym bobry wybudowały ponad metrowej wysokości tamę.

Chodziliśmy po parku półtorej godziny, a naszym głównym zajęciem było badanie wytrzymałości dmuchawców. Młody totalnie nie wierzył nam na słowo, że wszystkie dmuchawce tracą puszek, jeśli bardzo mocno nimi potrząśniesz. A kiedy przy setnym okazało się, że chyba mieliśmy rację, obraził się strasznie i musieliśmy mu na przeprosiny kupić ziute lody.

W pałacu działa restauracja, na zewnątrz jest stoisko z lodami i kawą i kilka stolików. Można z wózkiem, można z psem.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję