Morskie Oko w Wawrze

by Monika
Morskie Oko w Wawrze

Jeziorko Morskie Oko w Wawrze i okoliczne leśne wydmy, na granicy Falenicy. Parking przy ulicy Szulczyka (Google Maps).

Morskie Oko w Wawrze to niewielkie jeziorko o imponującej nazwie znajduje się pośrodku wawerskich lasów, obok osiedla Aleksandrów. Kilka lat temu zostało pogłębione i uporządkowane ze środków budżetu partycypacyjnego. Są tu trzy pomosty, plaża i mały, trochę sfatygowany plac zabaw. Jednak siedząc wśród zieleni w pełnym słońcu na drewnianym pomoście, poczuliśmy przedsmak nadchodzącego lata. Ptaki hałasowały, pod nami przepłynął zaskroniec, Młody zapaćkał się lodem, słowem – lipiec w pełni. A kiedy ilość plażowych grillów przekroczyła 3, a ktoś w tle włączył Rudą, ruszyliśmy do lasu. Tu pewnym zaskoczeniem była dla mnie wydma i nawet planujący tę wycieczkę S. trochę oberwał z tego powodu. Trójka dzieci i taka ilość piachu to coś, do czego normalnie muszę się psychicznie przygotować z minimum 24-godzinnym wyprzedzeniem.

Spędziliśmy na miejscu półtorej godziny, a później drugie tyle w łazience w domu, myjąc dzieci. Choć piasek we włosach Młodego znajduję do dziś. Można z wózkiem, można z psem. Przy okolicznych uliczkach są sklepy. Mapka z OpenStreetMap na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję