Pałac Patrykozy

by Monika
Pałac Patrykozy

Pałac Patrykozy, 1h40m autem z Warszawy, trasą na Siedlce. Parking za bramą (Google Maps).

Neogotycki Pałac Patrykozy wybudowany przez polskiego generała po powstaniu listopadowym. Po ostatniej wojnie zrujnowany, obecni właściciele wspaniale go jednak wraz z ogrodem odrestaurowali. Dzięki nieregularnej bryle z każdej strony wygląda inaczej i, jak to neogotyk, pełen jest romantycznych wieżyc, balustrad i dekoracyjnych detali. Wnętrza także robią niezwykłe wrażenie, w dodatku wypełnione cennymi antykami. Szczęki opadły nam z wrażenia w zasadzie już po wyjściu z auta, a w środku było tylko lepiej. Bardzo chcieliśmy w spokoju ponapawać się niezwykłym klimatem pałacu, ale Młody z miejsca stwierdził, że nie ce tu i tylko stara dobra metoda wychowawcza w postaci przekupstwa cukierkiem (albo trzema) pozwoliła nam kontynuować zwiedzanie. Ale i tak wyłącznie truchtem.

Wnętrza otwarte są w niezimowe weekendy, bilet kosztuje 15 zł od osoby, na wszelki wypadek lepiej zapowiedzieć się telefonicznie. Na miejscu nie ma gastronomii ani sklepu. My przyjechaliśmy w te okolice na przedłużony weekend, do czego namawiamy, bo turystycznie mają wiele do zaoferowania.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję