Kolonia Staszica na Ochocie

by Monika
Kolonia Staszica na Ochocie

Kolonia Staszica na Ochocie, u zbiegu al. Niepodległości i trasy Łazienkowskiej (Google Maps).

Osiedle willowe wybudowane w latach 1922-26 jako pierwszy większy zespół mieszkaniowy w Warszawie po odzyskaniu niepodległości. Uważane za jeden z lepszych adresów w stolicy. Mieszkało tutaj wiele sławnych osób. Ciche, tonące w zieleni uliczki zabudowano zwartymi pierzejami domków w stylu dworkowym. Generalnie miejsce, gdzie miłośnicy architektury tacy jak S. potrafią spędzić naprawdę sporo czasu (podczas gdy niektórzy czekają i się na przykład nudzą), analizując chociażby, jak bryła budynku NIK nawiązuje do barokowych pałaców.

My na spacerze znowu byliśmy nie w komplecie, bo bez Najstarszej. Młody z kolei spał w wózku, wobec czego Średnia uznała, że to niesprawiedliwie, mamo, że oni nie, a ja muszę tu pozować i to zawsze tak jest, i po co w ogóle te zdjęcia, i ja się tak nie bawię. Więc jeśli wydaje Wam się, że na niektórych zdjęciach pozuje trochę z łaski, to owszem, macie rację. Ciężką sytuację uratowało kakao kupione na wynos w Klubokawiarni Kolonia przy skwerze Wielkopolski. Zupełnie mnie to nie dziwi. Cudowne moce gorącej czekolady znamy w naszej rodzinie od czasów pierwszego dziecka.

Kolonia Staszica na Ochocie to spacer na niecałą godzinę.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję