Pałac Ojrzanów

by Monika
pałac Ojrzanów

Pałac Ojrzanów otoczony parkiem, 40m autem z Warszawy trasą na Katowice. Parking pod pałacem (Google Maps).

Parki pałacowe najchętniej odwiedzamy  latem i zimą z powodów poniekąd literackich: miłość do pikników w stylu “Dumy i uprzedzenia” jest ze mną od czasów podstawówki, a śnieg z kolei dodaje pałacom trochę narniańskiego kolorytu. Skoro latem do Ojrzanowa nie dotarliśmy, to przeczekaliśmy jesień i ruszyliśmy w styczniu. Choć “ruszyliśmy” to nieco zbyt dynamiczne określenie na ten żmudny, pełen momentów zwątpienia i furii proces, jakim jest wychodzenie z domu z 3 dzieci.

Historia majątku w Ojrzanowie liczy sobie ponad 400 lat. Choć sam klasycystyczny pałac – zaprojektowany przez Władysława Marconiego – stanął w 19 wieku. Rezydencja w czasie wojny podzieliła los wielu zdewastowanych obiektów, ale na szczęście w 2009 roku znalazł się właściciel, który przywrócił jej dawny blask. Dziś mieści się tu butikowy hotel i kameralna restauracja. Wnętrza są klimatyczne i starannie odnowione. Pałac otoczony jest 9-hektarowym parkiem ze stawami, altaną i mostkiem na rzeczce. To idealne miejsce na niezbyt męczący spacer z potrzebującymi wybiegać się dziećmi lub zwierzętami.

Spacerowaliśmy godzinę. Do parku wstęp wolny. Można z wózkiem, można z psem, także do restauracji. Ta czynna jest w weekendy. Menu jest autorskie i zmienia się co tydzień. Wszystkie informacje znajdziecie na fb pałacu. Jedzenie bardzo smaczne, ale ceny dość wysokie. Parking pod pałacem. Mapka ze strony mazowsze.szlaki.pttk.pl.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję