Otwock, nowsza część miasta

by Monika
Otwock spacer

Otwock, spacer po południowej, nowszej części miasta. Z centrum Warszawy 30 minut autem (Google Maps).

Na początek wyznanie – Otwock ma w sobie coś, co nas fascynuje. Niby zwykłe miasteczko, bloki, biedronka, rozkopane ulice, no tyle, że te sosny rodem z nadmorskiego kurortu. A potem nagle – bach – atakują człowieka te świdermajery swoją niepowtarzalną mieszanką magii i nostalgii. Ten fragment Otwocka miał przed wojną co prawda bardziej kupiecko-rzemieślniczy charakter. Jednak znajdziecie tu chociażby cudownie odrestaurowane sanatorium Abrama Gurewicza czy imponujący klasycystyczny budynek dawnego “kasyna”.

No i wreszcie mogliśmy się z S. ponapawać, bo – uwaga – większość spaceru byliśmy bez dzieci. Nie powiem, trochę nas to oszołomiło. Pierwsza myśl: Matko, to tak chodzą normalni ludzie? Przeszliśmy całą pętlę w półtorej godziny, nie zbierając po drodze ani jednego kamyczka i nie wchodząc na żaden z mijanych murków. Szczerze mówiąc, zmęczyliśmy się mniej, niż przy robieniu na koniec już z dzieciakami zdjęcia przed Gurewiczem, kiedy Młody próbował sforsować płot, tej było zimno, a tamta non stop wychodziła z kadru. Także dla regeneracji przed odjazdem zaszliśmy jeszcze po kakao i kawę do naszej ulubionej Cukierni Sosenka.

Mapka ściągnięta ze strony otwock.pl, gdzie można znaleźć szczegółowy opis tej trasy.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję