Opuszczona leśniczówka z filmu i Folwark Batorówka

by Monika
Leśniczówka z filmu

Kampinos. Opuszczona leśniczówka z filmu “W lesie dziś nie zaśnie nikt” i Folwark Batorówka – Bathory Tanya. 50 min autem z Warszawy trasą na Gdańsk. Parking przy Folwarku (Google Maps) lub w Gaci na granicy KPN (Google Maps).

Leśniczówka Rybitew, jedna z ładniejszych w Puszczy, zagrała w polskim horrorze dom potworów (Google Maps). To tutaj Julia Wieniawa rozprawiała się z dwoma zmutowanymi braćmi. Teraz drzwi domku są otwarte na oścież, w środku znajdują się 4 izby, piwnica i coś, co wygląda na ślad krwi na ścianie. Wokół rozciąga się tylko wysoki las.

Po spacerze polecamy odwiedzić pobliski Folwark Batorówka – zagrodę ze zwierzętami do pogłaskania, kilkoma konstrukcjami do zabawy dla dzieci i zabytkową drewnianą chatką, w której można poczuć się jak w górskim schronisku i zjeść pyszny węgierski obiad i domowy placek z owocami. Gospodarze są bowiem miłośnikami Węgier i wszędzie znajdziemy akcenty związane z tym krajem.

Przejście z Folwarku do leśniczówki powinno Wam zająć 20 minut. Chyba że będzie z Wami czterolatek, który stwierdzi, że drzewa to wrogi i będziecie się poruszać w tempie 4 walk z drzewem na minutę przez gęsty las. Wtedy zdążycie osiwieć, zanim dotrzecie do celu.

Dojazd także PKS z Warszawy Gdańskiej, przystanek Głusk. Można z wózkiem, z psem można do Folwarku, nie można do Parku Narodowego. Mapka “Kampinoski Park Narodowy” Wydawnictwa Compass na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję