Ogród rzeźb Juana Soriano w Owczarni

by Monika
ogród rzeźb Juana Soriano

Ogród rzeźb Juana Soriano w Owczarni. Czyli dawny dworski park zamieniony w ekspozycję rzeźb światowej sławy meksykańskiego artysty. 30 minut autem z Warszawy, ostatni fragment jedzie się leśną drogą, parking przy bramie (Google Maps). Wstęp bezpłatny.

Kilkadziesiąt rzeźb rozrzuconych na przepięknie i z wielką dbałością urządzonym terenie. Dwór niestety się nie zachował, jest za to odrestaurowany dawny budynek zarządcy. Ogród rzeźb Juana Soriano obejmuje kilka stawów, pełen kwiatów ogród i leśne alejki wijące się pośród paproci, słowem – bajka.

Właścicielem Ogrodu jest Marek Keller, marszand i partner życiowy zmarłego w 2006 roku Soriano. Keller jako młody tancerz Mazowsza poznał starszego rzeźbiarza w Paryżu. Panowie zamieszkali tam razem, a młody Polak zajął się interesami Soriano, który nieszczególnie dbał o sprawy materialne.

My spędziliśmy tutaj 1,5h, podczas których dziewczyny z przejęciem biegały od jednego metalowego zwierzęcia do następnego. Tylko młody spał i wszystko przegapił, ale to było do przewidzenia, bo wyszalał się setnie, kiedy próbowaliśmy w spokoju wypić poranną kawę. Jako że na miejscu nie ma żadnej gastronomii, ruszyliśmy na obiad do Grodziska Mazowieckiego. Zjedliśmy na tarasie świetnej restauracji Winogrono z widokiem na Stawy Walczewskiego.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję