Obrzeża Podkowy Leśnej

by Monika
Apteka z Klanu

Obrzeża Podkowy Leśnej, czyli apteka z “Klanu”, nieduży las i eksplozja zieleni z akcentami świetnej willowej architektury. 30 min autem z Warszawy.

Podkowy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ale dla porządku – to miasto-ogród założone na początku XX w., które szybki rozwój zawdzięcza powstaniu kolei podwarszawskiej. O centrum miasta pisaliśmy bodajże 3 lata temu, w początkach istnienia tego konta. Były to dla nas czasy niewinności, kiedy nie fotografowaliśmy jeszcze jedzenia w knajpach, uwagi Najstarszej (Czy na pewno chcesz wyjść w tych spodniach, mamo?) bawiły tylko Seweryna, a rolka kojarzyła nam się wyłącznie z papierem toaletowym.

Tak zwany gwóźdź spaceru stanowi przedwojenna, stylizowana na zameczek willa Renata, która w serialu “Klan” gra aptekę Lubiczów. Oprócz niej na naszej trasie znajdują się inne piękne zabytkowe i nowoczesne rezydencje. Które – jak na miasto-ogród przystało – toną teraz w kwiatach magnolii i wiśni. Przeszliśmy jeszcze obrzeżem Lasu Młochowskiego – odkryliśmy tu ścieżkę edukacyjną, ale zostawiamy ją sobie na następną mikrowyprawę. A na koniec zalegliśmy nad bezą i lodami w ogrodzie Werandy Marii Domańskiej (jest tu plac zabaw), czyli obowiązkowego kulinarnego punktu wizyty w Podkowie Leśnej.

Spacer zajął nam 2 godziny. Można z wózkiem, można z psem. Parking pod kościołem (którego otoczenie jest warte odwiedzin samo w sobie). Dojazd także kolejką WKD do stacji Podkowa Wschodnia. Mapka z Atlasu Warszawy Wydawnictwa Demart.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję