Macierowe Bagno

by Monika
Macierowe Bagno

Macierowe Bagno w Wesołej, 30 min. autem z centrum Warszawy. Samochód zaparkowaliśmy na końcowym, leśnym odcinku ul. Torfowej osiedla Stara Miłosna (Google Maps)

Nie było to nasze pierwsze bagno, więc przed wyjściem obowiązywała check-lista – Młody w kaloszach, Średnia też, Najstarsza nie, bez przesady mamo, może i podobały mi się kiedyś, ale teraz są brzydkie. Do tego pół torby jedzenia, bo przecież dwie godziny spaceru to co najmniej 5 okazji do śmierci głodowej, no i samochodzik, gdzie jest samochodzik, ten parańcowy, co go tsymałem wcoraj. I, tatooo, czy tam będą pamiątki? A ile będziemy chodzić?I tak za każdym razem. Już nawet nie pamiętam, jak normalni ludzie wychodzą z domu.

Samo Macierowe Bagno to leśne torfowisko pośrodku Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Część wypełniona wodą to miejsce, skąd dawniej wydobywano torf. Poziom wody potrafi znacząco wahać się tu w ciągu roku, odsłaniając i zatapiając różne ścieżki i groble. Dawniej na Macierowym Bagnie rosła chroniona rosiczka pośrednia, ale niestety gatunek wyginął.

W okolicznym lesie pomiędzy wydmami kryją się mniejsze bagienka. Kawałek dalej jest też Barek na Dakowie, otwarty głównie w letnie weekendy, gdzie można kupić coś do jedzenia lub picia.

Spacerowaliśmy godzinę. Sporo tu wystających korzeni i błota, więc z wózkiem dość ciężko. Rowerem dałoby radę. Można z psem. Mapka Wydawnictwa Compass Powiat Otwocki na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję