Kampus Uniwersytetu Warszawskiego

by Monika
kampus uniwersytetu warszawskiego

Główny Kampus Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu. Ogólnodostępny, wejście bramą główną albo od ulicy Oboźnej (Google Maps).

Po spędzonych w tutejszym gmachu polonistyki 5 latach został mi dyplom, półka słowników “od wszystkiego”, jak mówi nasza Najstarsza, i nagniotek na środkowym palcu prawej ręki od nieustannego notowania. Od tego czasu kampus założonego na początku XIXw. Uniwersytetu mocno się zmienił. Klasycystyczne budynki, w których mieszczą się wydziały i administracja, zostały ładnie odrestaurowane. Najstarszy z nich to Pałac Kazimierzowski, wybudowany w 1641 r. dla króla Władysława IV Wazy. Generalnie sporo tu urokliwych zakamarków i ciekawych obiektów, jest chociażby ogród z armatą za rektoratem, Mały Belwederek czy szklarnia.

Z ciekawostek, to zwiedzając kampus Uniwersytetu Warszawskiego , przypadkowo wbiliśmy się na plan filmu “Marzec 68.”. S. zrobił z biodra ze dwa zdjęcia, a Średnia zapukała w przyczepę reżysera i uciekła. A jeśli kiedyś będziecie ten film oglądać, to możliwe, że na trzecim planie zobaczycie, jak dwójka rodziców usiłuje dyskretnie wynieść z kadru wierzgającego trzylatka (ja tu sobie taki duzy dołek wykopałem, ja stąd nie idę). Nie potwierdzam i nie zaprzeczam, że to my.

Spacerowaliśmy pół godziny. Można z wózkiem, nie można z psem. Mapka na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję