Łowisko Jegiel

by Monika
łowisko Jegiel

Łowisko Jegiel, 50 min. autem z Warszawy trasą na Białystok, parking na miejscu, wstęp bezpłatny (Google Maps).

Łowisko Jegiel to stawy rybne otoczone lasami Puszczy Białej, zlokalizowane na obszarze Natura 2000. Hoduje się tu kilka gatunków ryb, w tym karpie i amury. Stawy rozdzielają zielone groble, są też długie pomosty, mostki i wieża obserwacyjna, bo ptaków mnóstwo. O tej porze roku widać też przy brzegu masę malutkich kijanek i Średnia nawet próbowała nas namówić do przygarnięcia do pustego bidonu trzydziestu albo chociaż jednej. A kiedy odmówiliśmy, postanowiła na pożegnanie nadać im wszystkim imiona, ale przy dwudziestej drugiej straciła inwencję i zainteresowanie.

Spędziliśmy na miejscu 2h, czując się trochę jak na Mazurach. Jest bar rybny, plac zabaw, można urządzić piknik. Jeśli komuś byłoby mało spaceru po groblach, to w lesie obok jest ścieżka turystyczno-edukacyjna “Przez Puszczę Białą”. Można z wózkiem, można z psem.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję