Kolonia Praussa

by Monika
kolonia Praussa

Kolonia Praussa na Olszynce Grochowskiej (Google Maps).

Kolonia to niewielkie osiedle przedwojennych willi w stylu dworkowym, które równie dobrze mogłoby znaleźć się na Żoliborzu lub Starych Bielanach. Te białe domki o czerwonych dachach wybudowano dla posłów i senatorów Polskiej Partii Socjalistycznej.Okolice też są ciekawe. Na wyremontowanym placu Szembeka stoi neogotycko-modernistyczny kościół powstały z okazji 100-lecia powstania listopadowego i bitwy pod Grochowem. Okoliczne uliczki są jednolicie zabudowane kamienicami, częściowo przedwojennymi. Kawałek dalej jest ładny park “Leśnika” z zabytkowymi dworkiem mieszczącym szkołę muzyczną.

Ten spacer po 4 uliczkach i kościelnym placu to był szczyt naszych możliwości tego dnia. Dziewczyny wyszły z domu tylko dlatego, że pozwoliliśmy im wziąć pandę i obiecaliśmy McDonalda, a Młody pod warunkiem, że dokupimy mu drugą zabawkę z happy meala. Spacer okazał się wart tego zachodu, ale po godzinie z przyjemnością wróciliśmy pod koc, po drodze zajeżdżając jeszcze zobaczyć pobliski dworek. I do mcdrivea. I tylko pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam po powrocie, było pranie, bo pandy po intensywnym zwiedzaniu warszawskich chodników trochę bałam się dotknąć.

Spacerowaliśmy 1,5h. Można z wózkiem, można z psem. Mapka z Atlasu Warszawy Wydawnictwa Demart na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję