Kępa Wieloryb

by Monika
Kępa Wieloryb

Kępa Wieloryb i Leśna Plaża nad Wisła w Osiedlu Las w dzielnicy Wawer, między mostem Siekierkowskim a Południowym. Parking np. płatny przy Pepco na ul. Bronowskiej (Google Maps), można też dojechać autobusem – przystanek Bronowska.

Wieloryb to największa z warszawskich kęp, czyli dawnych wysp wiślanych. Egzotyczna nazwa pochodzi albo od kształtu kępy, albo od ogromnych ilości szczupaków, które tu kiedyś spotykano. Dziś to wielki dziki zielony teren obejmujący piękne łąki pełne wysokich żółtych nawłoci, typowo nadwiślańskie zarośla, mokradła i dziką plażę. Można tu spotkać liczne ptaki, sarny, tchórze czy kuny. Szczególnie na te tchórze liczyły nasze dzieci. Musiały się jednak zadowolić 5 żukami, martwą myszką (której wyprawiły niezwykle wystawny pogrzeb) i ekscytującym śladem w błocie, który totalnie wyglądał na trop wielolyba. Plawda, tatu?

Po kępie spacerowaliśmy 2,5h. Normalnie pewnie można z wózkiem, choć po wczorajszych deszczach droga zamieniła się w wąski szlak pomiędzy kałużami. Zrobiliśmy oczywiście pętlę, cała trasa jest raczej terenowa. Polecamy dobre buty i płyn na komary. Przy okazji zebraliśmy trochę śmieci w ramach akcji #zabierz5 do czego nieśmiało zachęcamy. Można z psem. Mapka z aplikacji Map.me na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję