Grodzisk Mazowiecki

by Monika
Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki, zaskakująco przyjemne miasteczko 30 min autem z Warszawy (Google Maps).

Ze wstydem muszę przyznać, że nie spodziewaliśmy się wiele, a tu odkryliśmy kilka naprawdę wartych uwagi miejsc. Polecamy przede wszystkim szereg naprawdę świetnie urządzonych terenów zielonych wzdłuż rzeczki Rokicianki. Najpierw zaliczyliśmy Stawy Walczewskiego z Restauracją Winogrono i fajnym kąpieliskiem. To ostatnie doprowadziło nasze dziewczyny na skraj rozpaczy, bo pogoda była październikowa i nie pozwoliliśmy zmoczyć ani paluszka, a one z uporem twierdziły, że im ciepło i oczywiście mogą pływać i o co ci chodzi mamo. Potem były Stawy Goliana, przy których rozbiliśmy dłuższy obóz, bo w przejrzystej wodzie pływają tu wielkie ryby i zahipnotyzowany Młody absolutnie odmówił zmiany miejscówki. Po godzinie łaskawie się ruszył, bo zwabiliśmy go wizją dużego placu zabaw w parku Skarbków. Tu zresztą też zabawiliśmy trochę, bo z każdego z mostków musiał zrzucić do wody jakieś 50 kamyków. Przemarznięci (mamo, jest ciepło, mogłyśmy się kąpać!), siedliśmy na obiad w Restauracji Piknik.

Na koniec ruszyliśmy deptakiem odnowionym w epoce kostki Bauma od zabytkowego kościoła św. Anny do efektownego dworca kolejowego w stylu dworkowym, największego na dawnej linii Warszawsko-Wiedeńskiej. Po drodze minęliśmy kilka willi i dworków, a dzieciaki nie wpadły w żadną kałużę, więc bilans wycieczki bardzo udany. I jeszcze tylko musimy tu wrócić, kiedy otworzą po pandemii polecaną Izbę Tradycji WKD.

Grodzisk Mazowiecki to spacer w sumie na 4 godziny.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję