Gospodarstwo Ekologiczne Rolówka

by Monika
Gospodarstwo Ekologiczne Rolówka

Gospodarstwo Ekologiczne Rolówka – zbieranie borówek na farmie pod Pomiechówkiem, 1h autem z Warszawy. Parking na miejscu (Google Maps).

Na wstępie uprzedzam wszelkie pytania – nie jest to współpraca i w Rolówce byliśmy całkiem incognito. Gospodarstwo Ekologiczne Rolówka to rozległe, obejmujące wiele hektarów gospodarstwo, które oferuje atrakcję pt. Zbierz to sam. W zależności od sezonu można tu zbierać truskawki, jagody, borówki i maliny. Dla tych z Was, którzy mają własne ogródki, nie jest to może szczególna rozrywka. Ale my – którzy owoce zbieramy tylko w spożywczaku na rogu, a jedyne, co udaje nam się hodować na balkonie, to trawy i pająki – świetnie się bawiliśmy, obrywając borówkowe krzaczki, wylegując się na trawie i urządzając szalenie emocjonujące konkursy na trafianie borówką do otwartej buzi. Te kończyły się bez zaskoczeń – większość wygrywała Średnia, będąca mistrzynią nietypowych talentów (zaklinanie surykatek, plucie nosem i robienie figurek z flipsów).

Tutejsze owoce uprawiane są naturalnie i mają ekologiczne certyfikaty. Więc można je bez obaw i ograniczeń jeść prosto z krzaka, z czego skwapliwie korzystaliśmy. Płaci się tylko za to, co zbierze się do rozdawanych na wejściu kobiałek – 26zł za kilogram. W okresie letnim gospodarstwo czynne jest codziennie od 9 do 19, nie trzeba się umawiać. Na miejscu można napić się orzeźwiającego soku borówkowego. We wrześniu rusza sezon na maliny. Mapka ze strony mazowsze.szlaki.pttk.pl.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję