Spacer nad Wisłą, Golędzinów

by Monika
Golędzinów, spacer nad Wisłą

Spacer nad Wisłą po praskiej stronie koło Mostu Gdańskiego, czyli po Golędzinowie. Parking przy “Kamieniu” – nowym pawilonie edukacyjnym w kształcie głazu narzutowego (Google Maps).

I tu już na starcie utknęliśmy. minimalistyczny placyk zabaw z drewna, piachu i betonu okazał się oazą szczęścia dla naszej trójki. Po 20 minutach dreptania w miejscu uznaliśmy z S., że nie czujemy palców i pora ruszać. Spacer miał być nad Wisłę, ale mijaliśmy stadninę i uznaliśmy, że co nam szkodzi iść i popatrzeć na koniki. Poszliśmy. Na miejscu patrzenie przeszło w głaskanie, a potem w błaganie o konika, tylko jednego, może być mały, przecież nie mamy żadnych zwierzątek. Stanęło na półgodzinnej oprowadzance. I my to sobie zapisujemy jako sukces, bo równie dobrze moglibyśmy dziś głowić się, jak wybrnąć z obietnicy kupna konia na Gwiazdkę.

Ze stajni łąką i stromą skarpą zeszliśmy nad Wisłę. Na tej wysokości leży Wyspa Wypasu Owiec słynnego dagestańskiego hodowcy. Samych owiec niestety już nie ma – rok temu zwierzęta ewakuowano. W drodze powrotnej zaliczyliśmy jeszcze sprint po betonowym cyplu na rzece i trochę ekwilibrystyki na powalonych drzewach.

Z wózkiem trzeba nieco drogi nadkładać, ale da radę. Cały ten spacer nad Wisłą trwał trochę ponad godzinę.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję