Giełda w Broniszach

by Monika
giełda w Broniszach

Giełda w Broniszach – antyki, kwiaty i warzywa, 30 min autem z centrum Warszawy (Google Maps).

Planowaliśmy dla Was kwiatowy wielkanocny wpis, ale splot różnych wydarzeń sprawił, że serwujemy Wam antyki. Splot wydarzeń, a w zasadzie ich brak. Giełda kwiatowa działa na Broniszach do 10 rano, a u nas w domu do tej godziny zbudowano dwie wieże i zburzono jedną, rozjechano bolidem kanapkę, napisano jeden wiersz i pół komiksu, ale nikt się nie zebrał, nie ubrał, nie założył butów, nie wymył zębów i nie zjadł śniadania. Więc pozostały antyki.

Trochę mieliśmy obaw, jak odnajdziemy się w głównym centrum zaopatrzenia warszawskich warzywniaków. Okazało się jednak, że świetnie – wózki widłowe pełne kapusty i buraków, palety z ziołami i tragarze z wielką szafą gdańską to był widok dla mieszkańców nowego Żoliborza cokolwiek egzotyczny. W jednej z tutejszych hal znajduje się giełda antyków, która jest w zasadzie labiryntem z niezliczonych starych mebli, żyrandoli, kryształowych luster i przeskalowanych porcelanowych figur. W innych halach podejrzeliśmy stoiska z owocami i warzywami w ilościach i cenach hurtowych. My kupiliśmy tacę hiszpańskich pomidorów – 4kg za 48 zł. Odkryliśmy też skarb – sklep detaliczny z produktami ukraińskimi – tutejsze chinkali z mięsem i sałatka z kiszonej cukinii to był obiad stulecia.

Wjazd na teren giełdy samochodu osobowego kosztuje 12 zł. Są liczne parkingi. Dojazd także autobusem 713 spod Cmentarza Wolskiego. Można z wózkiem, można z psem. Rynek antyków otwarty w weekendy w godz. 8-16. Kwiaty od poniedziałku do soboty w godz. 5-10. Hale spożywcze 24h oprócz sobót między 10 a 20 (czyli jedyne wspólne  godziny otwarcia to soboty od 8 do 10). Mapka z Atlasu Warszawy Wydawnictwa Demart na drugim zdjęciu.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję