Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

by Monika
dwór Miłosza w Krasnogrudzie

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie i park, należące przed wojną do rodziny Czesława Miłosza. Z Warszawy 3h40m trasą na Białystok, przy samej granicy z Litwą (Google Maps). My zajechaliśmy tu przy okazji intensywnej wakacyjnej eksploracji Suwalszczyzny, co wszystkim możemy z czystym sumieniem polecić.

Obecnie w dworku mieści się siedziba fundacji Pogranicze. Można tu spokojnie spędzić kilka godzin i my właśnie tak zrobiliśmy. Najpierw powłóczyliśmy się po rozległym terenie wokół dworu. Odkryliśmy kilka pięknych ścieżek z instalacjami artystycznymi, łąkę na tyłach, kładkę, huśtawki i pomost na tutejszym jeziorze Hołny. Potem Młody zasnął, więc wykorzystując fakt, że nie będzie czyhał na eksponaty, zobaczyliśmy niezwykle kameralną i intymną wystawę poświęconą Miłoszowi. Nasza dobra passa trwała dalej, bo drzemka się przeciągnęła i udało nam się wypić ciepłą kawę na tonącym w zieleni tarasie i ani razu nie było, że mamo on mi zabiera, tato on mi przeszkadza, mamo, czy możesz go zabrać, bo on mi tu psuje. Dziewczyny w spokoju bujały się na hamakach i grały na trawie w kawiarniane planszówki.

Cały dwór Miłosza w Krasnogrudzie jest przepięknie odrestaurowany, choć budynki są mocno zmienione w porównaniu do stanu przedwojennego, gdyż były bardzo zniszczone. Generalnie spędziliśmy tu cudowne przedpołudnie.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję