Spacer po willach Anina

by Monika
Anin, wille

Spacer po willach Anina. Parking np. na ul. Rzeźbiarskiej (Google Maps).

Dziś Anin to część dzielnicy Wawer, ale pierwotnie było to leśne podwarszawskie letnisko. Założył je na początku XX wieku właściciel Wilanowa, hrabia Branicki, i nazwał na cześć swojej żony Anny. Mieszkał w Aninie Gałczyński, ksiądz Twardowski, kręcił tu Wajda. Miejsce zresztą zachowało lekko prowincjonalny, sielski i letniskowy charakter. Do dziś stoi tu nawet kilka pięknych świdermajerów, choć chyba największe wrażenie robi zabytkowa rezydencja w stylu zakopiańskim przy ul. IX Poprzecznej.

Byliśmy tu tylko w 3/5 składu, ale na brak wrażeń nie mogliśmy narzekać. Wcześniej co prawda przerabialiśmy już z Młodym spacerowanie galopem w zaprzęgu reniferów, spacerowanie w formie wyścigów samochodowych, spacerowanie tak zwane gimnastyczne, czyli podskoki na zmianę z przewrotami, ale tym razem odkryliśmy nowy zaskakujący sposób, czyli spacerowanie będące równocześnie rozgrywką szermierzy. Wymagało to od S. nieco zręczności, bo większość czasu jako atakowany poruszał się tyłem, ale przynajmniej tempo mieliśmy niezłe.
Spacer po willach Anina trwał półtorej godziny, oczywiście chodziliśmy z wózkiem.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję