Twierdza Modlin – spacer

by Monika
twierdza Modlin

Spacer po Twierdzy Modlin, 40 minut autem z Warszawy. Jest sporo miejsc parkingowych, my stanęliśmy niedaleko mostu i zrobiliśmy piknik nad Narwią (Google Maps).

Większość budynków twierdzy pochodzi z czasów carskich. Centrum wyznacza ogromny trójkątny budynek koszarowy, który można zwiedzać z przewodnikiem. Spacerować można licznymi szlakami lub ścieżkami. Część z nich prowadzi dołem pomiędzy fortyfikacjami ziemno-ceglanymi, część górą, gdzie znajdziemy kilka punktów widokowych. Do niektórych opuszczonych budynków można nawet wejść, my po drodze mijaliśmy m.in. starą prochownię, stację gołębi pocztowych, piekarnię wojskową i działobitnię.

Spacerować można długo, Twierdza Modlin to też dobre miejsce na piknik. Jeśli ktoś chce zrobić pętlę, to można zejść po stromych schodach ze skarpy (linia przerywana na mapce). My tak zrobiliśmy, ale S. w dwóch miejscach musiał znosić wózek. Wracaliśmy brzegiem Narwi ze świetnym widokiem na majestatyczne ruiny starego spichlerza, skończyliśmy przy niewielkiej plaży miejskiej.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję