Rozlewiska Bugu w Kuligowie

by Monika
rozlewiska Bugu w Kuligowie

Rozlewiska Bugu w Kuligowie. 45 min autem z Warszawy. Parking przy ul. Nadbużańskiej, za numerem 52 (Google Maps).

Zapowiadane ostatnio piękne rozlewiska Bugu w Kuligowie publikujemy bez przypominania. Co mogłoby stanowić inspirację dla mojego męża, który miesiąc temu zadeklarował, że zaszpachluje dziury w salonie, ale wciąż czekamy – ściana i ja. Ona cierpliwie, ja szykując do przedpokoju transparent, że kolację ten dostanie, kto dziury zalepi w ścianie.

Starorzecza i malownicze łąki zwane Paśnikiem rozciągają się za wałem, na północnych obrzeżach Kuligowa. Tworzą archipelag o zmiennych kształtach, zależnych od aktualnego poziomu wody. Uroku dodają mu pasące się krowy, dzikie ptactwo wodne, przycumowane łódki i majaczący w oddali kościół w Popowie. Jest także kilka małych plaż, można się kąpać. Ciężko o bardziej wyśmienite miejsce na jesienny piknik. Nic dziwnego, że te porywające plenery służyły filmowcom. Kręcono tu chociażby Rysia Stanisława Tyma.

Od czerwca do września kursuje prom z Kuligowa do Popowa po drugiej stronie Bugu. Przystań znajduje się na ul. Wojska Polskiego, przy prywatnej plaży z parasolami. Można z wózkiem, można z psem. Mapka “Jezioro Zegrzyńskie” Wydawnictwa Compass.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję