Plaża nad Liwcem w Starowoli

by Monika

Plaża nad Liwcem w Starowoli. 1h10m autem z Warszawy. Parking przy polnej drodze prowadzącej na plażę, odchodzącej od asfaltu na końcu wsi Starowola (Google Maps).

Kolejna plaża nad Liwcem – chyba największa i najprzyjemniejsza ze wszystkich nam znanych. Znajduje się po wewnętrznej stronie szerokiego zakola rzeki. Drugi brzeg to ponad dwumetrowa piaszczysta skarpa podmywana stopniowo przez nurt. Jest więc malowniczo i bardzo zielono. Woda – jak na Liwiec przystało – przejrzysta i płyciutka, tylko pod samą skarpą sięga do pasa. Jest masa piasku, idealne miejsce do zabawy dla dzieciaków. Niestety brak zacienionych miejsc, więc warto pomyśleć o namiocie lub plażowym parasolu.

Odkrycie tej plaży na początku września stanowiło duże zaskoczenie, bo w te wakacje na eksplorację Liwca poświęciliśmy sporo czasu. Nie była to jedyna niespodzianka tego dnia – myślałam, że widziałam moje dzieci kłócące się już chyba o wszystko – o patrzenie w nieswoje szyby, oddychanie w złym kierunku i kradzież skorupki po ślimaku (pękniętej). Jednak niemal zakończona rękoczynami kłótnia o to, kto wycierał się większym ręcznikiem, była dla mnie nowością, którą obserwowałam ze sporym zainteresowaniem.

Można z psem. Po plażowaniu polecamy wypad do Jadowa na lody. A nasze propozycje innych plaż znajdziecie tutaj.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję