Łódź – Księży Młyn i Pałac Herbsta

by Monika
Łódź - Księży Młyn

Łódź – Księży Młyn i Pałac Herbsta, zabytkowy kompleks fabryczny. W samym zeszłym roku byliśmy w Łodzi trzy razy, w tym tydzień w maju i, szczerze mówiąc, ciągle nam mało. Z Warszawy to 1h30min jazdy samochodem (Google Maps).

Zaznaczona na mapce pętla to część imperium najbogatszego przemysłowca XIX-wiecznej Łodzi Karola Scheiblera i nasz ulubiony spacer po Łodzi. Trasa obejmuje osiedle domów robotniczych, największą przerobioną teraz na lofty przędzalnię, klimatyczną bocznicę kolejową i wybudowany w prezencie dla zięcia i pięknie odrestaurowany eklektyczny pałacyk wraz z ogrodem.

Samo przejście trasy Łódź – Księży Młyn i Pałac Herbsta – zajmuje niecałą godzinę. My jednak szczerze polecamy zwiedzanie wnętrz pałacowych i pobłądzenie po okolicznych podwórkach i fabrycznych dziedzińcach. Tuż obok znajduje się też rozległy Park Źródliska z Palmiarnią i pozostałościami sztucznej groty. Siąść na kawę można w zasadzie wszędzie: w parku, pałacu, loftach, nawet przy bocznicy. Nasze dziewczyny robiły spacer na hulajnogach, ale jednak nie polecamy, cholernie terkoczą na bruku.

Z tej samej kategorii

Ta strona korzysta z plików cookies, by poznać lepiej naszych użytkowników. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Akceptuję